Nasz Kolega potrzebuje wsparcia

Koledzy kilka słów od Arka, naszego przyjaciela

Nazywam się Arkadiusz Krakowiak, mam wspaniałą wspierającą mnie rodzinę i wiele marzeń do spełnienia. W dniu 16 października 2019 roku dowiedziałem się, że mam guza mózgu, którego należy jak najszybciej zoperować, ponieważ zagraża mojemu życiu.

W dniu 29.10.2019 r. przeszedłem operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Guz został usunięty częściowo i pobrany został wycinek do badania histopatologicznego.

Po badaniu okazało się, że jest to mezenchymalny guz mózgu o fenotypie Haemangiopericytoma WHO grade III (złośliwy) dlatego też należy jak najszybciej podjąć dalsze leczenie – radioterapię. Najnowocześniejszą i powodującą najmniej skutków ubocznych dla pacjenta jest radioterapia protonowa. Nie jest ona w moim przypadku refundowana przez NFZ, a koszt leczenia oszacowano na 100 000 tysięcy zł plus inne koszty , które cały czas ponoszę.

Dzięki ludziom dobrego serca, mogłem skorzystać z nowoczesnej formy leczenia, jaką jest radioterapia protonowa, po nawrocie choroby doszła chemia. Obecnie staram się normalnie funkcjonować, ale choroba nowotworowa powróciła i muszę się z nią nadal zmagać. Dlatego też zwracam się o wsparcie finansowe w dalszym procesie mojego leczenia. Wszystkim Darczyńcom z góry dziękuję. Darz Bór Arek